بررسی اجمالی جغرافیای فوتبال در کشور های دنیا نشان می دهد این رشته محبوب و پرطرفدار به واسطه نیاز های سخت افزاری و نرم افزاری خود در پایتخت ها ،  مراکز استان ها و ایالت ها معمولا رشد و گسترش سریع تری پیدا می کند  . این قاعده نانوشته کشور ما را نیز مستثنا نمی کند و هر سال شاهد هستیم کلانشهرهایی همچون تهران ، اهواز ، اصفهان و تبریز همیشه در راس قدرت فوتبال کشور قرار دارند .

اما فوتبال آنقدر فراگیر است که می تواند از تمام قواعد و قوانین نیز عبور کرده و جای پای خود را در دل حتی شهرهای کوچک و بی امکانات نیز باز کند . شهرهایی که شاید حداقل در کشور ما کم نباشند ، شهر هایی کوچکی همانند بندر انزلی ، آبادان ، قائم شهر ، نوشهر ، دورود ، مسجد سلیمان و … که شاید پایتخت ، کلانشهر و یا حتی مرکز استان نباشند اما فوتبال در کوچه پس کوچه های این شهرها به حدی ریشه کرده که می توانند به تنهایی برای خود یک پایتخت فوتبالی باشند . شهرهایی که فوتبال توانسته خود را تبدیل به جاذبه اول آن بکند .
شاید خیلی ها از اهمیت استراتژیک  آبادان در خاورمیانه و تاثیر این شهر در بازار جهانی نفت آگاه نباشند اما همه می دانند آبادان برزیل فوتبال ایران است ، یا شاید خیلی ها تالاب بین المللی و زیبای انزلی را ندیده و از زیبای های آن بی خبر باشند اما همه قدرت فوتبال این شهر را در مقابل بزرگان فوتبال کشور لمس کرده اند .
این اهمیت و جایگاه فوتبال در این شهرهای کوچک شاید همیشه در طول ادوار مختلف نیازمند حمایت و سرمایه گذاری بوده اتفاقی که در ماه های گذشته استارت آن در بندرانزلی زده شده است.
تاسیس باشگاهی خصوصی و البته با معیار های حرفه ای به نام شاهین سر آغازی برای ورود بخش خصوصی و حمایت از این رشته پرطرفدار است . باشگاهی که چشم انداز فعالیت های کلان خود را رشد ، گسترش و توسعه فوتبال ، فوتسال و فوتبال ساحلی به صورت حرفه ای قرار داده است .
باشگاه شاهین با جذب نیروهای خبره و با تجربه و بر پایه انجام فعالیت های کارشناسی ، تخصصی و مطالعه شده  به دنبال رشد فوتبال در تمامی ابعاد آن است تا در سالهای آتی خود را همانند باشگاه های بازیکن سازی همچون سپاهان و فولاد خوزستان تبدیل به خزانه ای در شمال کشور بکند .